Baby masáž a detská masáž

Baby masáž pre bábätká

Prvé dotyky hneď po narodení až do šiesteho roku života sú tie najdôležitejšie pre ďalší vývoj a vývin detí.

Dotyk je pre dieťa upokojujúci a preto je baby masáž vhodná napríklad: po návrate z nemocnice, ak má dieťatko koliky alebo aj v prípade ak má dieťa astmu, autizmus, poruchu sluchu/reči.

 

Baby masáž ukludňuje, posilňuje nervový systém a imunitu, upevňuje puto medzi mamičkou a dieťatkom (v prípade následnej domácej masáži).

 

„Každý dotyk, ktorý je prenášaný s láskou má moc. Keď je dotykov málo prichádza nemoc, skúsme zmeniť nemoc na MOC“.

 

Informácie k baby masáži

Pre koho je baby masáž vhodná?

Baby masáž pre bábätká od 3 mesiacov.

Detská masáž pre deti do 15 rokov.

Vhodné pre všetky bábätká a detičky, aj pre bábätká so špeciálnymi potrebami. Baby masáž je veľmi vhodná a odporúčaná, ak má dieťaťko oneskorený vývin (chôdza, reč), idú mu zúbky, má ADHD, koliky, reflux, autizmus, alebo iné ťažkosti pohybového a mentálneho zdravia.

Ideálna je baby masáž aj pre astmatické deti, masírované môžu byť aj deti s ekzémom (to miesto sa nemasíruje, ale všetko ostatné áno), po operácii dieťa môže prísť až keď je jazva zahojená. Vhodné je masírovať adoptované dieťa - nadväzuje lepšie vzťah.

 

Trvanie masáže

30 min.

Ako masáž prebieha?

Nakoľko je každé dieťaťko iné, má špecifické potreby, naša masérka Karin prispôsobuje masáže vždy podľa individuálneho stavu a potrieb bábätka. Masáž prebieha v prítomnosti mamičky.

Čo by ste mali vedieť pred masážou?

. je dôležité, aby bábätko pred masážou aspoň 30 min. nekonzumovalo pokrm - kvôli masáži bruška

. masáž nie je vhodná, ak je dieťaťko choré alebo prejavuje akékoľvek náznaky choroby; ak je dieťaťko menej ako 2 týždne po očkovaní.